Cartman brah
@hicbitmeyenakbil    842 (burmalı kadayıf)
on birinci nesil yazar 183 takipçi 3161.93 ulupuan
entryleri
oylamalar
medya
takip

  sırrınızı bilen kişiyle küsmek

  21.
 1. içiniz hiç rahat değilse en baştan ona güvenmekle hata yapmışsınızdır zaten. Sırrını vereceğin kişi ne olursa olsun bunu kimseye söylemeyecek kadar güveneceğiniz biri olmalı sonuçta.
  hicbitmeyenakbil
  189 - 9 saat önce
  ... :)0 :(0
 2. gizli ilimler tr gg

  5.
 3. Zamanında bedava sitem forumunda eski bir yetkili tarafından çok çirkin olaylarda bulunduğu iddia edilen arkadaş. En saçma yazıları okuyabilirsiniz buradan.
  hicbitmeyenakbil
  260 - 1 gün önce
  ... :)1 :(1
 4. linkin park

  408.
 5. Dağılırlar mı artık?
  hicbitmeyenakbil
  532 - 2 gün önce
  ... :)1 :(0
 6. chester bennington

  60.
 7. Onca sene intihar etmeyin diye şarkı yayınla sonra git intihar et.. Oldu mu be chester? Grubunu sevmezdim ama dinlemek zorunda kalırsam bir tek bennington'ın vokaline katlanabilirdim. Toprağı bol olsun rahmetlinin.. iyi insandı dün tüm ergenliğim kendisiyle kanatlandı gitti... Ağlamıyorum.
  hicbitmeyenakbil
  935 - 2 gün önce
  ... :)0 :(0
 8. dünyayı cinlerin yönettiği gerçeği

  46.
 9. haarp

  300.
 10. Depremleri ve yağmuru haarp yapıyor diyen komik insanlar var hala lan.

  Şunu paylaşayım belki aydınlanan olur:
  http://m.haberturk.com/vi...ilahlari-gercek-mi/236328
  hicbitmeyenakbil
  746 - 4 gün önce
  ... :)5 :(4
 11. evrim teorisinin müfredattan kaldırılması

  6.
 12. Ortaçağ düşüncesiyle hâlâ din devlet işlerini, bilim ve dini ayrı yürütemeyen insanoğluna göre gayet normal bir durum. Bu yalnızca türkiye'de yaşanan bir sorun değil aynı baskı abd'de var. Yani insanlık hiçbir zaman zihniyet olarak gelişemeyecek.
  hicbitmeyenakbil
  301 - 4 gün önce
  ... :)1 :(0
 13. evrim teorisi

  3569.
 14. Herhangi bir Teorinin asla kanuna dönüşemeyeceğini çünkü ikisinin farklı alanlarla uğraştığını, teorilerin doğa kanunlarına neden sorusunu sorarken kanunların nasıl sorusunu sorduğunu bilmeden evrim sadece bir teoridir diye saçma sapan yorum yapanları ortaya çıkarmıştır.

  Hepimizin en temel yapı ve görev birimi hücre değil mi? Öyle kabul ediyoruz. Buna da hücre teorisi deniyor ve hiçbir zaman hücre kanunu olmayacak.
  Bir teori ne olursa olsun dünya çapında kabul edilse bile kanun olmaz. Dolayısıyla evrimin bir teori olması onu yanlış veya işe yaramaz kılmıyor.

  islam ile evrimi çatıştıranlar protestan inanışları. Şu an dünya üzerinde evrime en büyük saldırı abd'den, orada bulunan protestan örgütler tarafından yönetiliyor. Halbuki musevi ürünü tefsirleri okumadan, düzgün bir kuran meali okuyan insan zaten evrimin bizdeki müslüman alemine nasıl yansıtıldığını, orijinalinde nasıl olduğunu farkeder.
  hicbitmeyenakbil
  321 - 4 gün önce
  ... :)1 :(1
 15. kana kırmızı rengini ne verir

  21.
 16. türkiye de söylenen en aptalca 100 cümle

  11.
 17. chp nasıl iktidar olabilir

  267.
 18. başta kılıçdaroğlu gibi vizyonsuz bir lider adayıyla yolları ayırıp yerine muharrem ince gibi, osman pamukoğlu gibi çalışkan, sözünü esirgemeyen adamlar getirilmeli.
  Neden mi? Bunun en basit örneği 15 temmuz'daki konuşmalara bakın. Rte'yi pek sevmem ama kabul edilmesi gereken bir şey var:hitabı biliyor adam. O konuşmasıyla 2019 seçimlerine oy bile kazandırdı muhtemelen. Ama kılıçdaroğlu elinde kağıtla çıktı ve hep kağıttan okudu...
  hicbitmeyenakbil
  238 - 5 gün önce
  ... :)0 :(0
 19. chp neden idama karşı

  15.
 20. Çünkü idam geldikten sonra 15 temmuz'da vatandaşı şehit eden, gözü dönmüş darbeciler asılmayacak, apo asılmayacak, abd kuklası gülen'i iade etmeyeceğinden suçlulara bir şey olmayacak. Bu sırada sosyal demokratlar ağır iftiralara uğrayacak ve bazıları suçsuzken idam edilecek. Hüküm geriye işlemeyeceğinden o gece kurşun sıkan, meclisi bombalayan, vatandaşı döven ve bombalayan darbeciler; köyleri yakıp yıkan ve şu an tutuklu bulunan pkklılar, öcalan ise yaşamaya devam edecek. Bir tarafta Menderes'i diğer tarafta Deniz gezmiş ve yoldaşlarını toprağa gömen idam yasası avrupa insan hakları sözleşmesiyle kaldırıldı, geri gelmesini isteyen veya karşı duran halk belirleyecek bundan sonra her şeyi. Halkın kararına saygım sonsuz.
  hicbitmeyenakbil
  263 - 5 gün önce
  ... :)0 :(0
 21. bir kadında memeden önce zekaya bakmak

  44.
 22. Cümleleri bitmeden satır satır boşluk bırakarak entry girenlerin yorum yapmasını doğru bulmuyorum.

  "bedeninizdeki hormonal salgılar

  dışındaki, geri kalan bütün

  yataktaki davranislarimiz gözlem"

  Oh be okurken yoruldum!
  hicbitmeyenakbil
  579 - 7 gün önce
  ... :)1 :(0
 23. sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

  8136.
 24. sen to chihiro no kamikakushi

  90.
 25. Gelmiş geçmiş en kaliteli animelerden biridir. Birçok toplumsal mesaj bulundurmaktadır bünyesinde. Tekrar tekrar izlenebilir, Oscarı haketmiş bir yapım.
  hicbitmeyenakbil
  369 - 12 gün önce
  ... :)0 :(0
 26. selahattin demirtaş

  3621.
 27. (bkz: Terörist)
  Eskiden de teröristti hâlâ terörist. Buna oy veren bilmem kaç milyon da potansiyel teröristtir. Destekçileri de terörist, meclise girmelerine izin veren de, hâlâ terörist olduğunu inkar edenler de topyekûn teröristtir.
  hicbitmeyenakbil
  749 - 13 gün önce
  ... :)7 :(13
 28. orkun ışıtmak

  170.
 29. gezideki eylemleri internette gezen youtuber. Polislere molotof atın, öldürelim falan dediği videosu linkteki:
  https://yadi.sk/i/1Z0E00P43KnYtL
  Ayrıca bu videoyu kendisi facebook hesabında da paylaşmış. O yani.
  hicbitmeyenakbil
  1113 - 16 gün önce
  ... :)3 :(0
 30. bu başlıkta birbirimizi yalıyoruz

  7.
 31. Hepinizden iğreniyorum şlap şlap şlap.
  hicbitmeyenakbil
  562 - 16 gün önce
  ... :)1 :(0
 32. suriyeliyim savaş bitsin de gidin yerleşin oraya

  5.
 33. atatürk ten sonraki en yakışıklı cumhurbaşkanı

  10.
 34. Kenan evren falan değildir.
  hicbitmeyenakbil
  717 - 19 gün önce
  ... :)1 :(0
 35. akılda kalan reklam replikleri

  246.
 36. Biz de kontör istiyoruz, biz de kontör istiyoruz.
  Hepimize yüüüz kontör, hepimize yüüz kontör, herkese kontör!
  hicbitmeyenakbil
  810 - 20 gün önce
  ... :)1 :(0
 37. kemal sunal filmlerinde hacı hocaların kötülenmesi

  18.
 38. En az kemal sunal filmleri kadar komik sayılan bir diğer olay da kendini muhafazakar olarak tanıtan turgay güler'in bulunduğu, desteklediği kanallarda kemal sunal filmlerinin gösterilmesidir hahah.
  hicbitmeyenakbil
  724 - 20 gün önce
  ... :)0 :(0
 39. oytun erbaş

  8.
 40. Şu an teke tek'teki konuklardan biri, tus bağımlısı zeki adam
  hicbitmeyenakbil
  529 - 20 gün önce
  ... :)0 :(0
 41. yazarların şu an dinlediği şarkılar

  45004.
 42. yazarların en sevdiği 1 kitap 1 film 1 şarkı

  344.
 43. karısını dövüp pislik yediren adam

  34.
 44. Adam değildir. Hatta insan demek doğru olmaz.
  hicbitmeyenakbil
  662 - 22 gün önce
  ... :)3 :(0
 45. en son okunan kitap

  53.
 46. no 70 eye of basir

  2.
 47. öncelikle söylemek istediğim birkaç şey var: oyunu yeni bitirebildim. normalde sanırım bir buçuk saatte bitirebileceğiniz bir uzunlukta olmasına rağmen şu sıralar vakit yönünden aşırı sıkışık olduğumdan fırsat buldukça pc başına geçip önceden kalan ve (lanet olsun ki) save olmayan yerleri tekrar tekrar geçerek ilerleyebildiğim için oyunu bir günden uzun sürede bitirdim. sinan akkol, eniz kirazoğlu ve tayfun'un oyun serüvenleri'ndeki incelemelerin yorumlarına baktım az evvel ve düşünüyorum da sanırım bu oyunu bu kadar aşırı beğenen tek ben varım... evet eleştirilerde gayet haklılar da oyun gerçekten çok kısa onlara az sonra geleceğim ve şu var unreal engine indie geliştiricilere kapıları açan, birçok imkan tanıyan bir motor. fps korku oyunu yapmak da biraz modelleme, kodlama bilgisi ile oldukça basite indirgenebiliyor bu sebepten. yani oyunu daha uzun tutabilirlerdi neden bu kadar kısa bir oynanış verdiler anlayamadım ve üzüldüm de...

  oyundan bu denli etkilenmemin sebebi içerdiği klostrofobik atmosfer, başlarda devamlı kilitli kalma endişesi ve bilinmeyenden(karanlık korkusunun sebebi olan bilinmeyen) korku oyuna başlar başlamaz buram buram hissediliyordu. genelde korku oyunlarında sana bir obje buldururlar, onu bulur, yerine koyarsın ve kovalamaca veya jumpscare başlar. ve bu alışkanlık haline geldiğinden ne zaman bir korku oyununda bulduğun vanayı takacak veya açacak olsan altına sıçmaya hazırlanırsın, dişlerini sıkar acayip gerilirsin. işte no 70 de bundan fazlasıyla faydalanmış. oyunun ilk dakikalarından itibaren sürekli bir jumpscare beklentisi içinde oyuncu ama oyun onu vermiyor ufak sessizliklerle ortamı daha da gergin kılıp az daha titretiyor ve gerilim dozajını her saniye geçtikçe, birim birim arttırıyor. ancak ilk bölüm tamamlandığında bu olay biraz sıkıcılaşmaya başlıyor ne yazık ki... oyundaki silent hill etkileri, condemned, amnesia ve outlast'ın ciğerimizi solduran klostrofobik ortamları ve devamlı kilitli kalma, kapının üstümüze kilitlenmesi endişesi, ortamın her an çökecekmiş gibi durması falan beni derinden vurdu ve iyice çekti oyuna.

  hikayedeki kültürel ögeler, en sevdiği korku filmi exorcist olan ben için ouija tahtası ve alakalı çizimler, istanbul'dan kareler gerçekten çok hoşuma gitti. korku oyunlarını inceleye inceleye, her yeri didik didik ederek oynamayı seven ben için bu ögeler hiç fena değildi.

  en sevdiğim kısım müzikler oldu. müzikleri gerçekten de harikaydı...

  ancaaaaak hikaye gerçekten kısa ve kopuk olmuş. bilemiyorum, belki imkanlar el vermediğinden belki de ucuza kaçmak istendiğinden ortaya çok çok kısa bir oynanış ve yarım yamalak bir hikaye çıkmış. bir korku oyunundan daha fazlasını isterdim çünkü o oyunları güzel kılan grafiklerden ziyade hikayeleri, monologlar, diyaloglar. bir örnek yılların oyunu phantasmagoria hala en iyiler arasındaki yerini koruyor ve oynanışı point and click, ara sahnelerle sağlanıyor. ancak oyunun hikayesi gerçekten çok etkileyici. o dönemler oyunu oynayan çocukların hala aklından çıkmayan bir hikaye.. keza ara sahnelerde de eksiklik vardı. çok basit kurulmuş animasyonlar yer alıyordu hatta oyun içinde de aldığın ögeyi yerleştirirken bir ara sahne giriyor ama ne olduğunu anlayamıyorsun bile kafa wtf oluyor...

  bence oyun 6,5/10'luk, yerli yapıma göre gayet hoş bir çalışma olmuş. ha benim için bir conarium değildi. conarium'u denemenizi şiddetle tavsiye ederim.. verilen paraya değer mi? normal şartlar altında süresi sebebiyle değmez ancak amaç destek olmak ise hay hay. ama başka oyun almak isteyenler olursa onlara conarium ve dead cells'i tavsiye ediyorum steam indirim sezonunda..

  ayrıca yakınmak istediğim bir konu var insanlar genelde insanlar bir ilk oyundan resident evil, silent hill kalitesinde yapımlar beklemiş ve hüsrana uğrayınca da oyunu devamlı onlarla kıyaslayarak eleştirmişler. bence geliştirilebilir bir çalışma ve bir ilk yapım için beklentiler aşırı yüksekti. hele ki türk yapımı bir korku oyunundan! abicim biraz sabır bu sektörde boy göstermeye daha yeni yeni giriyoruz durun hele...

  ve herkes oyunu bitirdikten sonra bakışları mount and blade ii'ye çevirmiş... evet mount and blade'i bekliyoruz sabırsızlıkla.

  --------

  Not:bu entryi ekşide yazmıştım ve tekrar yazmaya üşendiğimden kopyala yapıştır yaptım. Kusura bakmayın artık. Aynı konu hakkında tekrar yazmak hem sıkıcı, hem zaman kaybı, hem de zor...
  hicbitmeyenakbil
  434 - 23 gün önce
  ... :)2 :(0
 48. intihar

  1846.
 49. Kolay yoldan kaçış, bir kurtuluş veya kısa bir veda mesajı.
  hicbitmeyenakbil
  588 - 29 gün önce
  ... :)1 :(0
 50. en son okunan kitap

  38.
 51. daha fazla entry yükleniyor...
  0
  © 2017 uludağ sözlük