hicbitmeyenakbil
897 (olay adam)
on birinci nesil yazar 195 takipçi 3318.58 ulupuan
entryleri
oylamalar
medya
takip

  erkek olmadığım için mutluyum

  29.
 1. sırrı süreyya önder

  2468.
 2. Boş teneke. Çok tıngırtı yapıyor tabi ki.
  2 0 ...
 3. yedi numara

  663.
 4. dersler yüzünden intihar etmek

  32.
 5. Bir sene evvel kalkıştığım. Eğer ki çevrenizde boyunuzdan büyük beklentileri olan insanlar var ise bu tür fikirleri türetiyorsunuz. Üzerine ne kadar düşünürseniz o kadar vazgeçmeye başlıyorsunuz.
  1 0 ...
 6. halloween the curse of michael myers

  1.
 7. --- spoiler ---

  serinin altıncı filmi. bence gayet güzel bölüm olmuş. ölmek bilmeyen bir seri katil, tükenmeyen kurbanlar ve ömür boyu sürecek bir kovalamaca var malum seri de bir o kadar uzun olacak dolayısıyla. ama bu esnada vefat eden oyuncular olduğundan senaryoyu da onların yerini bırakacakları birine endekslemeleri lazım ya da o karakteri öldürecekler. donald pleasence üstat da vefat etmiş bu filmden sonra. sonunu da ona bağlamak istemişler biraz.

  myers'ın neden böyle bir psikopat olduğunu, yeğenini ve kardeşini öldürmek istediğini açıklamışlar bu bölümde. filmin başında sadece iki filmle sevdiğimiz şirin kız jamie büyüyor, çocuğu oluyor ve michael bebeği almak için jamie'nin peşine takılmışken arada jamie'yi de katlediyor. izleyici öfkeleniyor haklı olarak anasız bıraktın küçücük bebeği orospu evladı diye. ama ilerisinde anlatılan hikâye ile empati kurmaya başlıyor, michael'a da hak veriyor. filmin başındaki jamie'nin ölüm sahnesi ve sonlara doğru michael'ın laboratuvarı basıp milleti delik deşik ettiği sahneler sanıyorum serinin en gore görüntüleriydi.

  filmin sonuyla ilgili bir alternate ending buldum ayrıca. bizim izlediğimizde sonda sadece loomis'in çığlıklarını duyuyorduk ama ne olduğunu bilmiyorduk, merakta kalıyorduk. şimdi alternatif sonda şöyle gelişiyor olaylar michael ile jamie arasında bağ kuran kollarındaki dövme vardı ya hani, o dövme loomis'in bileğinde beliriveriyor. ve loomis o korkuyla, şok ve öfkeyle çığlık atıyor haaaaaayııır dercesine.
  --- spoiler ---
  0 0 ...
 8. malcolm young

  10.
 9. counter strike ta en çok aldığınız silah

  165.
 10. halloween 2

  4.
 11. carpenter tarafından çekileni bana göre serinin en iyi, en gerilimli filmidir. gore, grafikler ilk filme göre daha ağırdır, çıplaklık ise yumuşatılmış yerini daha çok korkuya bırakmıştır.

  kapalı bir ortamda geçmesi ve laurie'nin çaresizliği, bizzat canavarın kucağına oturmasından kaynaklanan o lanet çaresizliği izleyiciyi kıvrandırmaya yeter.

  Kaçacak alan veya kaçma imkânı pek yoktur çünkü kapalı bir alanda geçmesinin yanında katilin hedefindeki karakterimiz laurie, hareket edemeyecek kadar halsiz, yaralı ve ilaçlıdır. myers hastaneyi fethederken laurie'de yardım edin diye bağıracak güçten kırıntı yoktur ama göt korkusu ya ölüyü bile diriltiyor ilk filmdeki savaşçı, cesur laurie ortaya çıkar çok geçmeden.

  loomis de çaresizdir aslında. herkes myers'ın öldüğüne inanmaktadır ve kaza sonrası buna dair şüpheleri neredeyse yok olur. ama michael'ın insan olmadığını, şeytanın bizzat kendisi olduğunu bilen tek kişi, doktor loomis, her şeyin yeni başladığını tahmin edebilmektedir. suçluluk duygusu peşini bırakmaz, şerifin kızının ölü bedenini görünce doktora bağırması da bu duyguyu harlar. ve loomis üzerindeki laneti, suçluluğu temizlemek için büyük bir fedakarlık yapar.

  myers yara bere içindedir, altı kurşun yemiş, balkondan düşmüş ve onlarca kez sopalanmıştır. yaşlı çiftin evine girdiğinde sandviçleri görür ama eli onlara değil yanlarındaki bıçağa uzanır. çünkü myers şiddetle, ölümle beslenmektedir ve her cinayetiyle stamina doldurur.

  En rahatsız edici hatta insanda kapama isteği uyandıran sahneleri şunlardır bana göre:

  1)myers'ın hemşireyi boğarak daha doğrusu kaynar suyla yakarak öldürmeye çabaladığı sahne.

  2)içeride dönen kör katilimizin bıçak salladığı anlar. Laurie'yi köşeye sıkıştırmıştır ve rastgele bıçak sallamaktadır. Zavallı kız ise refleks olarak çığlık atmakta yerini iyice belli etmektedir.

  Bu iki sahne film boyunca süren çaresizliğin doruk noktasıdır bana göre. Bir yandan psikopatımız iki gözünü de kaybederken çaresizliğe mahkum olur; öte yandan masum karakterlerimiz bıçak darbelerinden korunmak için kan ter içinde mücadele ederken.

  Ama tüm karakterlerden daha çaresiz olan, çaresizlikten kıvranan birileri daha vardır. Ekranın karşısındaki donuk, ürkmüş suratlar..
  0 0 ...
 12. michael myers

  48.
 13. Ruh hastası halloween'in ana karakteri. https://youtu.be/_swttmWp_kU ilk cinayetini çocuk yaştayken, ablasını doğrayarak işlemiş, akıl hastanesine girmiş ve şeytani biri olduğunu kabul ederek bir seri cinayet makinesi haline gelmiştir. https://youtu.be/S-M_bLGrIMg
  1 0 ...
 14. stranger things

  83.
 15. Ve ikinci sezonu devirdim sonunda. Bu dizi yalnızca bir haftada hayatımı öyle etkiledi ki şu an boşlukta hissediyorum kendimi. Bir yanım sezon 3 seneye yayınlansın da güzelim dizi erkenden bitmesin diyor; bir yanım ise "lan ben bu sezon çıkana kadar kafayı yerim, ne yapacam" modunda. Sanırım izlediğim en iyi, en etkileyici dizi ve yeni sezondan da umudum yüksek olacak, dört gözle bekliyorum. Spoiler olacak bir tahmin belirteyim dustin'in will'lerin evindeki buzdolabına soktuğu ceset soğuk sayesinde bir boklar yiyebilir, hayırlısı.. Lütfen bu dizi doctor who gibi, south park gibi uzadıkça uzasın be!
  3 0 ...
 16. daemonymph

  34.
 17. Kendisine çatanlardan bilmem kaç kat büyük bir beyne sahip olduğuna inandığım yazar. saldıranları zekasıyla alt ettiği için daemonymph'in bir cin veya reptilian olduğunu düşünebilirler.
  2 2 ...
 18. porno filmlerde sevişilmemesi

  17.
 19. maotun tanhu

  4.
 20. Bazı doğruları söylediği hatta haykırdığı için eksi oylanan yazar. Mitoz bölünme fonksiyonuna sahip olan Yeşil ırk ve sempatizanları tarafından tabi ki.
  2 0 ...
 21. stranger things

  79.
 22. Ve ikinci sezonu da bomba gibi. ilk bölümün yaşattığı hayal kırıklığını ve endişeyi ardından gelen iki bölüm unutturmaya ve dehşet keyif vermeye yetti. Sanırım bu diziye hayran kalıyorum gün geçtikçe fan boy olup çıkmam umarım.
  1 0 ...
 23. stranger things

  78.
 24. ikinci sezonun ilk bölümünü hayal kırıklığı ile sonlandırdım. Umarım sonraki bölümlerde tekrar ilk sezon tadına döner. Birinci sezonda ilk bölümden ufak ufak gerilim verdi, bölümler ilerledikçe ilgiyi arttırdı finalde de çıtayı zirveye çıkardılar, umarım ellerinde malzeme kalmaması veya ilk sezon tuttu bu sezon ne yaparsak alınır mantalitesi gibi bir durum yoktur. Çünkü çok büyük hevesle başladım ikinci sezona kursağımda kalırsa depresyona girerim. Imbd'den verdikleri puanlara baktım bölüm ilerledikçe değerlendirme yükselmiş 7.bölümde bir tek 6,5 puanla dibe vurmuşlar. Sonrakiler 9'un üzerinde.
  2 0 ...
 25. engin ardıç

  898.
 26. Hakkında soruşturma başlatılmış, Şeyin ayrı yazıldığını bile bilmeyen bir "gazeteci". Feyk meyk yazmadan önce her şeyin yazılışını öğrenseymiş keşke.
  1 1 ...
 27. üstad kadir mısıroğlu vefat etti

  57.
 28. O kadar sevinerek açtım google news'ten kadir mısıroğlu'nu, yalanlandı yazıyor. yapılır mı lan bu!
  2 0 ...
 29. watch dogs

  174.
 30. Tabi bok gibi oyun talep gelmeyince ücretsiz yapmışlar herhalde kıyamam lan.
  1 0 ...
 31. vhs

  19.
 32. Ortalamanın biraz üstündeki korku filmi. Aslında adı v/h/s. Sinemada mocumentary'nin bokunun çıkarıldığı dönem filmi denebilir de. ilk kaset çok iyi ve beklentiyi epey yükselttiğinden sonrakiler pek etkili olmuyor. Dolayısıyla rec kadar başarılı bir film olduğunu sanmıyorum. Ayrıca hakkında yazılan izleyenlerin kalp krizi geçirdiği, fenalaştığı gibi haberler tamamen asparagas.
  2 0 ...
 33. kmfdm

  4.
 34. godlike

  3.
 35. Naïve albümünden taş gibi bir kmfdm şarkısı.
  1 0 ...
 36. elmalılı hamdi yazır

  41.
 37. masum

  82.
 38. dün bitirdiğim dizi.
  finalinden beklentim farklıydı ama her bölümde olduğu gibi yine izleyiciyi şaşırtan, beklenmeyeni yaşatan bir bölümdü. olayların yarım yamalak kalmasından endişe duyuyordum lakin her şey bir sonuca bağlandı hem de profesyonelce. sene içinde en çok etkilendiğim yerli diziydi masum, yine beni en çok etkileyen final de masumun finali oldu. çok da beğendim, sonucuna epey üzülsem de.
  3 0 ...
 39. yabancı

  101.
 40. lovecraft'ın şimdiye kadar okuduklarımdan en sevdiğim, en çok etkilendiğim öyküsü. otobiyografik bir öykü ve lovecraft'ın hayatı hakkında biraz bilgi edinince hikâye ile yazar arasında da bazı ilişkiler kurulabiliyor.

  şöyle ki howard'ın annesi de babası da akıl hastası ve aynı hastanede ölüyorlar. annesi evladını bir kız çocuğu gibi büyütüyor, her şeyden sakınıyor. örneğin howard, evin hizmetçisi ile dışarı çıkacakken annesi hizmetçi kolunu çekiştirirken koparıverir allah muhafaza(burayı ben ekledim tabi ki.) diyerek tek gitmelerine izin vermiyor, onlarla çıkıyor.
  ilerleyen zamanlarda insanlardan iyice soyutluyor oğlunu. sürekli çok çirkin olduğunu söyleyerek bir süre sonra çirkinliği kabullendiriyor ve el içine çıkmasına izin vermiyor. eşe, dosta da oğlum çok çirkinmiş bu yüzden insan arasına çıkmaktansa kitaplara gömülmeyi seçmiş diyor.

  gelelim hikâye ile çocukluğunun ilişkisine:

  --- spoiler ---

  öykünün baş kahramanı bir şatoda büyütülüyor. insanlardan soyutlanmış bir şekilde, kimseyle iletişim kuramadan. sadece bu şatoda sürekli kitaplar okuyor. kitaplardan hiç göremediği gökyüzü hakkında bilgiler ediniyor. bir gün dayanamayıp gün yüzüne çıkma kararı veriyor.

  Henüz herhangi bir araştırma yapmadım hatta az sonra araştıracağım da ama şimdilik bence buradaki metafor şöyle:
  şato lovecraft'ın çocukluğunu geçirdiği ev. insanlardan uzak, kimseyle iletişimi yok. sadece kitaplara gömülü. bakıcılarıyla bile karşılaşamamış.

  devam edelim:
  yüzünü hiç görememiş. ancak güzel olduğunu düşünen bir karakter buradaki ana karakter. şatodan kurtulduğunda da ilk defa insanları gördüğü an aralarına girmek istiyor. ama içeri adım atar atmaz herkes çığlık çığlığa kalıyor, bayılanlar vs oluyor. karakter bu kaosa sebep olan şeyin kendisi olduğunu düşünmüyor bile. yanında hareket eden korkunç bir canavar olduğunu, ona çok çok yakında durduğunu düşünüyor. o kadar yakında ki yaratığın soluk alışverişlerini en net duyan kendisi. yaratığı gördüğü an tiksiniyor, aklını yitiriyor hatta. gördüğü en iğrenç, en korkunç varlığın bu olduğunu iddia ediyor. yaratıkla göz göze geldiği zaman felç oluyor korkudan, hareket edemiyor, sinirleri geriliyor. ilerliyor kaçmak için. o olaydan beri bir yabancı olarak kalıyor. dünyada yaşıyor, insanlarla aynı havayı soluyor ama insanlara bir yabancı. buraya ait değil sanki. hiç kimseden biri değil. insanlara yabancı olacak, insan hayatından tamamen soyutlanmış biri. o olaydan, yaratıkla göz göze geldiği sır kaplı cam yüzeye dokunduğundan beri...
  --- spoiler ---
  4 0 ...
 41. stranger things

  77.
 42. Dustin ve holly dizideki en ponçik, en sevimli karakterler herhalde. Her şeyden evvel Dişsizin şu gülüşü için izliyorum diziyi.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/1569862/+
  1 0 ...
 43. öldürülen teröristlere allah rahmet eylesin

  4.
 44. cem korkmaz

  17.
 45. cem korkmaz

  14.
 46. intihar ettiği iddia edilen youtube ünlüsü.
  1 0 ...
 47. converse

  584.
 48. i robot filmiyle gençler ve çoluk çocuk arasında moda haline gelmişti.
  1 0 ...
 49. efsane bilgisayar oyunları

  257.
 50. doom 2, quake ve duke nukem 3d.

  Edit:nerede fallout 1???
  1 0 ...
 51. daha fazla entry yükleniyor...
  © 2017 uludağ sözlük