öğrenciler neden cemaat yurtlarına gidiyor kyk larda sürünüyor, eve çıkmak maddi ve manevi zor kahırlı bir iştir. aylık yakıtla yemek hariç 250-300 lirayı bulur masraf, 150-200 aylık yemek masrafı(kendin yaparsan- alışveriş için bim i kullanın) okula gitmek için yol masrafı, artı arada sırada mevsimlik giyecek alman gerekir, eksiğin-söküğün, otun -bokun 200 de öyle gider, yani bir öğrencinin masrafı ,(- öğrenciyi ezdirmeden zor duruma düşürmeden-) 600 den başlar, bunu bilmeyen anne babalar var.