Geçen migrosta 12 liraya lifalif görünce lan buna pahalı diyorduk ama 5 sene önce 5 liraydı şu an 12 olması gayet normal aslında demiştim. Bugün baktım 22 olmuş. ince öğütülmüşünün kilosu 65 liraya geliyor. Muhteşem.
sütle ve biraz tarcınla kaynayana kadar pişirip sonra ılıyana kadar beklemek gerekıyor. Yulaflar sütü cekiyor ve tam lapa kıvamına geliyor. Ben bu şekilde sade tüketiyorum tadı gayet güzel.
Ama bir sorun var asla dedikleri gibi uzun süre yok tutmuyor beni.
tadı hiçbirşeye benzemiyor ama çok sağlıklı bir besin genelde sporcular tüketir mideye inince şişip hacmi büyüyormuş bu sayede aç hissetmiyormuşsun tabi ben ayı olduğum için yine doyurmuyor..
icine bunlar girdigi takdirde hicbir ise yaramaz basit seker pekmez de ve kuru yas meyvelerde basit seker vardir.vucuda girdigi an yaga donusur depo edilir.
zaten su saydiklarini deniz kumuna koysan o da tatlanir kasikla yenir arkadasim.
Yulaf ezmesi insanlik tarafindan yaklasik 2000 yildir tuketilen bir besin. Evet, bizde genelde at yemi olarak kaniksanmis olabilir, ama insanoglu tarafindan tuketiliyor cokca yildir. paketlenip satilmasi bile 100 yildan oncedir.
olm şu besin Türkiye de yasaklansa spor biter aq 100gr ın yarısı karbonhidrat ve paket fiyatı 10 lira mı ne böyle fiyata böyle bi besin değeri daha yok spor dediğim body powerlifting felan güç sporları.
Kimsenin pek sevmediği fakat benim her zaman seve seve yediğim güzel yiyecek. Böyle bir şeyi neden sevdiğimi ben de kendime açıklayamıyorum ama seviyorum.