kovulmaya neden olabilecek bir ilaçtır. çok pis uyku yapıp ofiste sütçü beygiri gibi ayakta uyumanıza neden olur. bunun yanında çok bi boka yaradığı da görülmemiştir.
bakkallarda bile satılması ne acı. parasetamol kadar klorfenamin de bir o kadar tehlikelidir. böbrek yetmezliği olan bir insanın 24 saatte grip diye 3 poşet tylol hot içmesi ona hayatının en kötü günlerini yaşatabilir.
ilaç içemeyen bünyelerin dahi içebileceği türden soğuk algınlığı ilacı. sıcak limonata gibi gelir insana. sonrasında uyku ve mayışıklık hissi oluşturur. zararları olduğu yönünde görüşler var, yorum yapmak haddimiz değil lakin yan etkisi olmayan ilaç var mıdır? en iyisi, söz doktorlarda.
4 tane içtikten sonra konuşurken kendi sesinin yankılandığını duyarsın...kekemeler için iyidir zira kekemelikten kurtulmak için kendi sesini duyurabilen cihazlar üretilmiştir...*
içindekiler:
parasetamol (mikronize) 500 mg
klorfeniramin maleat 4 mg
psödoefedrin hci 60 mg
yani %88,6'sı bildiğimiz ağrı kesici.
günlük doz sınırı 4 pakettir.
prospektus'ünden alıntı:
"içindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda, önceki iki hafta içerisinde mao inhibitörü almış veya halen alan hastalarda kullanılmamalıdır."