pancar çiftçide tonu 480 tl deyyuslar işbaşında

entry10 galeri0
    9.
  1. 8.
  2. Tüm kabahat marketlerde aynen.
    1 ...
  3. 7.
  4. bu işler birilerinin aslında nasıl çalıp çırptığını milletin öğrenmesiyle başladı. kaç kere semt pazarında satıcıların kendi aralarında konuştuğunu duyduk. bilmemkim çalıyorsa ben de biraz fazla kazanmışım çok mu diye diye bu günlere gelindi. barajın kapağını birileri açtı.
    0 ...
  5. 6.
  6. maliyet ile satış fiyatı arasında hiç bir ilişki yoktur.

    satış fiyatını müşteriler (talep) belirler. bu fiyat maliyetin üzerinde ise ve aradaki kar marjı tatminkarsa--tatminkarın da formülü yoktur--satış gerçekleşir. alışveriş anındaki fiyat gerçek fiyattır. alışveriş esnasında belirlenmeyen fiyatlar ancak beklentidir.
    0 ...
  7. 5.
  8. kontrol olmazsa sonucu budur. 2 liralık şeye 20 lira verirsin. Aradaki 18 lirayı hüpletirler cebinden.
    0 ...
  9. 4.
  10. Amına kodumun salakları niye şaşırıyorsunuz şeker fabrikaları satılırken kıçınızı kaşıyordunuz.

    Alın size serbest piyasa götünüze sokarsınız.

    Kimse demiyor 400 bin liraya mal olan evi müta it ler 2 milyona nasıl satıyor alın işte aynısı şekerde de olabilir.
    3 ...
  11. 3.
  12. Deyyusların bu hinliğini önlemek için kilometrede 8 tl yakan , muayenesi ve bakımları yapılmamış nakliye aracımızla, brüt maaşı min. 6k olan şoförü falan işe karıştırmadan, uzaktaki köyümüzün uzaktaki tarlasina gitmeli ve kilosu 1 tlden pancar yükleyip getirmeli, yine 6klik işcilerimizi işe karıştırmadan kendi şekerimizi kendimiz üretmeliyiz.
    2 ...
  13. 3.
  14. çok karlı işse şimdiye kadar çok balıklama atlayan olurdu.

    hammmaddenin tarladiki fiyatı ile son tüketicinin işlenmiş ürüne ödediği fiyatı karşılaştırmanın hiç bir hesaba gelir tarafı yoktur. Hazırlayın bir yatırım analiz raporu da görün bakalım para kazanmak kolay mı değil mi.
    0 ...
  15. 2.
  16. bu nasıl bir kar ve neden bunca zamandır bu fahiş fiyatlara bir şey yapılmaz.
    4 ...
  17. 1.
  18. çiftçiden üreticiden kilosu 48 kuruşa alınıyor. 7 kilo pancardan 1 kilo şeker çıkıyor. yani 1 kilo 3.6 tlye mal oluyor marketlerde onun bunun çocukları 18 20 tl ye kilosunu satıyor ve bunca zamandır bunlara devlet hiç bir şey yapmıyor.
    10 ...
© 2025 uludağ sözlük