+ ıkınsıcan?
- efendim taştaşcan?
+ şurdan 3 tane muz alalım mı?
- alalım da birini napcaz, neden 3 tane?
+ aaaaaaaaa.. yapma lütfen. birini de yiycez tabi ki..
- heee anladım..
çikolata ve kola yerine satılması daha makbul olan şeydir. örnek verecek olursak: nestle ya da ülker'in damak çikolatası aşağı yukarı 1 ytl'dir; coco cola, pepsi vs. kutusu 1.2 ytl'dir, tane muz veya yeşil elmanın da aşağı yukarı tanesi (üniversite kantininden hatırlıyorum) 1 ytl veya 80 krş. şimdi aynı paraya çoluk çocuk çikolata, kola gibi boku püssürüğü yiyip içeceğine; hiç değilse bir muz ya da yeşil elma yesin daha iyi. hem sağlık açısından da çikolata ve coladan kat kat iyidir.
edit: efendim muz meyvası eskiden olduğu gibi pahalı değidir. bugün herhangi bir pazarda bile kilosu 1.5 ytl ye satılmaktadır.