insanın zoruna giden anlar

entry46 galeri0
  46.
 1. Ailenizden ayrıldığınız andır evinizde odanızdan ayrıldığınız an.
 2. 45.
 3. Hayatımda ilk defa hemcins arkadaşımla saat 12 yi geçerek kafede oturuyorduk. Normalde akşam ezanı okunmadan 2 saat önce eve giderdi. Allahın belası telefonu susmadı. Annesi 1 buçuk dakikada bir arıyor eve gel diyordu. Annemin doğum günü için oradaydık ve yanımda onun da güvenebileceği insanlar vardı. Annem babam sonuçta, onun annesi de ailemi yıllardır tanır. Hatta arabayla eve bırakacaktık. Bu kadar abartacak ne vardı bilmiyorum. Kız kendi gitse, dolmuş da kalmamıştı. Çok eğlendiğim ve gitmek istemediğim bir günün de içine sıçtı. Her yerde aynı şeyi yapıyor. Turşusunu kurcak kızının.
 4. 44.
 5. Daha küçükken müthiş bir otokontrolle yaşamak, her şeyi sorumluluklara göre planlamak, başarmak, ve bununla övünmeyecek kadar farkında olmamak. Bunu görev bilmek. En başta kendi isteklerinden vazgeçmeyi öğrenmek.sonuç: bu sistemin bir gün çökmesi ve kendin dahil kimsenin seni tam olarak tanımaması. insanlarla arana duvar koymak.
  Beklenen başarıyı elde edemeyince ailenin gözünde düşmek ama bunu bile fark edemeyecek kadar hayal aleminde yaşayıp kendini hep suçlamak. inanın bana kendini eleştirmek iyi bir şeyken suçlamak her şeyi daha da dağıtıyor.
  Acımamak kendine.
  Seni eve çekecek bir güç olmaması ama evi çok özlemek, gidecek cesaretin olmaması.
  Şimdilerde aileyle birlikte geçirdiğin her an.
  Her şeyi kendi içinde yaşamak. Üzüntüden çıldırsan da bunu goygoyla dile getirmek.
  Ya da hiç dile getirmemek.
  Her şeyi doğru yapmaya çalışmak kimseyi kırmamaya çalışmak ama bunun sonucu olarak her şeyi kendine zorlaştırmak.
  Buna rağmen iyi ki ne olduğunu bilmeden tutunduğum o şey varmış da kedime bir şey yapmamaışım. iyi ki arkadaşlarım varmış.
 6. 43.
 7. Hayatımda kimse olmaması nedeniyle etrafımdakilerin artık açık açık acıyarak baktıklarını farketmem.
  Alıp başını gidemiyor olmak ise zoruma giden an.
 8. 42.
 9. samimiyetimden şüphe duyulduğu anlar.
 10. 41.
 11. arkadaşlarla oturduğumuz bi mekanda tuvalete kalkmamla yaşadığım andır.
  muhtemelen benden bikaç yaş küçük olan bi çocuğun tuvaleti gözünde yaşlarla temizlemesini görmem. ilk işimde benimde çok zoruma gitmişti geçecek diyemedim onu öyle görünce. o olaydan on gün sonra çıkmıştım ben işten zaten aile baskısı ile girmiştim, maddi sıkıntımız yoktu. belkide zorunluluktan girmişti belki o kaçıncı ağlayışıydı orda. ne bileyim kusura bakmayın diyip çıktı sonra.
  bazen hatalarımız için geri dönmek istiyoruz, hata yaptığımız ana. ben bugün geri döndüm o ana hatalarımda günahımda kalsın öbür tarafta soracağım çok şey var.
 12. 40.
 13. pazar sabahı işe gitmek.
 14. 39.
 15. Şu gıda otomatlarına attığım 1 liradan sonra yayın dönüp dönüp dönüp çikolatanın tam ucunda kalıp düşmediği andı. hastanedeyim, nasıl hastayım, bi çikolata yiyeyim dedim ucunda kaldı mına k.
 16. 38.
 17. Üç kişi muhabbet edersiniz. Biri diğerine kinaye yollu sataşır güzel güzel haşlar. Diğeri Ona laf söyleyemez. Siz normal bir söz söylersiniz şaka yollu. Kalkar size öyle bir şey söyler ki hem belaltı vurur hem kalp kırar hem hakaret eder. Tabi arkadaşınız olduğu için susarsınız.
 18. 37.
 19. Ailem tarafından hiç değer görmemek.
  Kötü bir evlat olsaydım severlerdi belki.
 20. 36.
 21. insanların kusurları ile dalga geçilmesi. Sanki dalga geçenler çok mükemmelde, maymundan gelememiş hala maymun kalmış türler.
 22. 35.
 23. Herkes gibi olduğunu hissettiğin an.
 24. 34.
 25. arkadaşın için tüm çirkefliğini dökersin ortaya kavga edersin başkalarıyla. sonra bi bakmışsın o kavga ettiğin başkalarıyla arkadaşın can ciğer kuzu sarması olmuş. ne kadar zoruma gitti anlatamam.
 26. 33.
 27. bazı insanların hak etmedikleri hayatı yaşaması.
 28. 32.
 29. senin çabalayarak gelemediğin yere birilerinin torpille gelmesi.
 30. 31.
 31. +olm evde hergün 2 saat oynarım nah yenersin beni
  ...
  +ya olm bozuk kolu vermişsin gelde oyna
  ...
  +yerim rahat değil iyi göremiyorum topu
  ...
  +evin enerjisi beni negatif etkiliyor.
 32. 30.
 33. Göz göre göre aldatılmak ve aptal yerine konulup inkar edilmesi.
 34. 29.
 35. senin yıllarca peşinden koşup ayarlamak istediğin kızı elin oğlunun gelip anında ayarlamasıdır.
 36. 28.
 37. Isparta da goha gola fabrikasının açılması coh zoruma gidiyor.
 38. 27.
 39. Sevdiğim kişinin bana iten bi şey var be olduğunu bilmiyorum diyerek iletişimi kesmesi. Çeken başka şeyler vardır muhtemelen.
 40. 26.
 41. Hiç unutmuyorum bi keresinde telefonda 'bırakmam ki ben seni demişti' bırakınca baya bi zoruma gitti açıkcası 3 sene olacak hala bekliyorum. Telefon açsam konuşmasın ya sadece nefesini duysam yeter o kadar hasretim. Geceleri bi insanın bu kadar mı geçmez bu kadar mı duğümlenir kelimelerim ve sözcükler boğazına inanamiyorum o nasıl alıştı hep merak ediyorum unuttu mu ki.
 42. 25.
 43. Senden eğitim, kültür açısından aşağıda olan kişilerin parayla eğitim alarak hava taslamaları.

  Etraftakilerin devamlı x şu concon okulu bitirdi, şu kadar maaş alıyor, evi ve arabası da lüks, bıdı bıdı. Bir bitmediniz.
 44. 24.
 45. Çaba gösterip gösterip karşındaki insan hala bir bahane buluyor ise, tatmin edemiyor isen işte o andır.
 46. 23.
 47. Sen yakın gördüğün insana herşeyimi anlatırsın içini dökersen ama o seni takmaz hıhı deyip geçiştirir.
 48. 22.
 49. haketmediğim bir muamele gördüğüm zaman.
© 2017 uludağ sözlük