eren bülbül

entry219 galeri32
  219.
 1. hiçbir martı kaşlının ve kürdün olamayacağı kadar temiz yüzlü çocuk.
 2. 218.
 3. Katili pkk değildir. Ama kim olduğunu buradan yazamam.
 4. 217.
 5. 216.
 6. insanın siyasetten de ideoloji saçmalıklarından da tiksinmesine neden olan çocuk. Siyasetçilerin onun adını anarak propaganda yapıyor olması kadar da mide bulandırıcı bir şey yok...

  Ölümünde parmağı olan herkes bu çocuğun yaşayamadığı tüm ömrü, sevgileri, mutlulukları, kederleri, hüzünleri kadar acı içinde ölür umarım.
 7. 215.
 8. 214.
 9. yol göstermek ayağına çatışmaya giden askerlerin yanına verilmiş, bundan dolayı da vurulmuş bir genç çocuk.

  kendisine allah rahmet eylesin´dir.

  ancak bu sayede sözlükte başka çocuklarla karşılaştırıp, başkalarını terörist olarak, bu çocuğu da yüceleştirerek herkesi değişik değişik yerlere koymaya çalışanbir sürü başka ideolojilerin de çomarlarının mevcudiyetini bir kez daha görmüş olduk.

  ülkedeki içsel bölünme sanılandan daha farklı galiba. senin çocuğun tukaka benimkisi harika-kafası, gerçek bölünmenin kafasıdır.
 10. 213.
 11. 212.
 12. malsınız mal. çocuğun arkasından bile kıyaslama yapacak kadar malsınız. Siyaset yapacak kadar malsınız.
  bu çocuklar sizin yüzünüzden ölüyorlar bölünme dışlanma taraftarı sizler.
  yok chp mış yok hdp mış bilmem ne kürtmüş türkmüş ermeniymiş aleviymiş türbancı bacılarmış hepinizin cik kadar beyninde şekillenen ve dışına atmalarınız yüzünden oluyor bütün bunlar. yine fazla konuşmayacağım çünkü basmayacak kafanız.
  evet suçta bizde ki halkın seviyesine inemiyoruz.
  neyse eren hakkını helal et iyi ki varsın!
 13. 211.
 14. 210.
 15. 209.
 16. 15 yaşında öldürülen değil ölen her çocuğun arkasından içimiz yanıyor, gözlerimiz doluyor.
  Berkin için de, Eren için de...
  Az önce komandoların Eren için yaptığı mesajı gözlerimiz dolarak izledik.
  Şaşırtıcı ama sağcı da değiliz, AKP'li de değiliz hiç birimiz.
  Ölen gencecik bir çocuğun arkasından üzülmemek için hangi ideolojiye dahil olmak gerekir.
  Bizi ne PKK, ne Işid ne fetö bitirecek. Bizi bitirirse kendi içimize ekilen ve başarıyla yeşertilen bu nefret tohumları bitirecek.
  En sonunda 12 Eylül öncesi gibi sanki sağcı solcuyu katledecek. Başka düşmanımız kalmamış gibi.
  Tarihimizde yenilgilerimizden biz ders almıyoruz ama düşmanlarımız alıyor.
  Türk'ü yenmenin en sancısız yolu aralarına nifak sokmak ve birbirlerine kırdırmaktır.
  Açın tarih kitaplarını bakın. Bunu Çinlilerden başlayarak tüm düşmanlarımız uygulamışlardır.
  iyi ki varsın Eren, iyi ki var oldun... Karadeniz'in çakır gözlü yiğidi.
  Şu nefret söylemlerini bırakalım artık. 20 yaşındaki asker delikanlılarımızın ölmesine bile içimiz dayanamazken çocuklarımız ölmeye başladı.
  insan bu nefret karşısında ne yapabilir ki...
 17. 208.
 18. 207.
 19. https://galeri.uludagsozluk.com/r/1507807/+

  Arkasından sadece ve sadece küfür edebilme acziyetini gösterebilen bu terörist orospu çocuğu az önce cizre'de sur mahallesinde evindeyken alındı. Bakın bu orospu çocukları her yerde, sosyal medya küçük yer, ola ki denk gelirsiniz birine; lütfen ama lütfen ihbar etmekten asla çekinmeyin.
 20. 206.
 21. annesinin haklı serzenişidir. anaları dinleyin, anaları yuhalatmayın.

  Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül, “Eren’in oraya götürülmesi yüzde 100 değil, binde 1000 ihmaldir” dedi.

  DHA’ya konuşan anne Bülbül, PKK’lıların evlerinden yemek çalması sonrası ihbarda bulunduklarını, ihbardan sonra telefon trafiğinin sıklaşması üzerine oğluna, “Bizi terörü besliyor diye suçlamasınlar” dediğini belirterek şunları söyledi: “Baktık ki evin çevresinde izler var. Hep ezilmiş. Dedim, ‘Oğlum baksana buraya gelen köyden biri değil. Gerçek terörist.’ Benim de Eren’in de numarasını aldılar. Eren komutanı aradı, ‘Komutanım evin gerileri falan hep ezildi’ dedi. Komutan da Eren’e ‘Resimlerini çek de bana at’ demiş. Çocuk da çekti attı. Sonra biz yaylaya gittik. Eren de amcasına fındık toplamaya gitti. Ama Eren’i sürekli arıyorlardı. Yahu bu çocuğu niye arıyorsunuz? Beni arayın. Beni aramadılar.”

   “Eren’in oraya götürülmesi yüzde 100 değil, binde 1000 ihmaldir. Eren’i cuma namazından sonra bekleyip alıp gitmenin sonucunu istiyorum. Başbakanımızdan, bakanımızdan, yetkililerden Eren’in oraya neden getirildiğini öğrenmek istiyorum. Tek şunu düşünüyorum; ‘Bu çocuktan bilgi alabilir miyiz bakalım, acaba bunlar mı bunu besliyor?’ diye düşündüler. Biz nerede besleyeceğiz onları ormanın dibinde? Nasıl besleyecektim ben kadın kişi eşim yok, çocuklarım yok. Ne diyerek besleyecektim? Madem besledim, niye duyurdum? Sonuçta biz ihbar ettik, evimiz soyuldu.”
  ‘Onlar ne dedi de korkmadı?!

  Oğlunun neden operasyona götürüldüğünün cevabını istediğini belirten anne sözlerini şöyle sürdürdü: “Benim çocuğum şehit olmak isterdi ama askerde şehit olmak isterdi, kapının önünde değil. Bende en çok yara açan babası olsaydı bu iş böyle olmazdı, olamazdı. 18 ay önce babasını kaybettim ondan sonra da Eren’imi kaybettim. Cumhurbaşkanıyla görüştük. Ne arzun varsa temin edeceklerini söyledi. ‘Eren’in kanını yerde bırakmayacağım’ dedi. Ne desin başka. Önce can güvenliği istiyorum, sonra da camideki bir çocuk oraya niye bir daha gitti?”

  Oğluna,“Fındık topladıktan sonra etrafa bak” dediğini, oğlunun,“Anne ben gelemem bir daha buraya korkarım” diye cevap verdiğini aktaran Bülbül, “Ben dediğimde korktu da, bunlar Eren’e ne dedi de korkmadı? Ne tepki aldı da gitti oraya?” diye sordu.

  http://www.hurriyet.com.t...i-da-gitti-oraya-40549737
 22. 205.
 23. https://galeri.uludagsozluk.com/r/1507380/+
  Vatan hainlerinin kalleş kurşunlarıyla şehit olan gencecik bir evlat, korkusuz bir yürek..

  iyi ki varsın eren

  Seni unutmayacağız..
 24. 204.
 25. Canını sokakta mı buldun tarzı söylemler hiç yakışmamış. En azından vatanını sokakta bulmamış.
 26. 203.
 27. Birilerinin süperman, batman gibi hayalleri var. Bizim ise kahraman Eren'imiz, Erenlerimiz var.
  Türk'ün ne olduğunu bir daha gösterdin be yüreği dünyalardan büyük şanlı kahraman. Allah şehadetini kabul etsin. Bizleri de Allah davası yolunda, vatan için, bayrak için yürümekten geri koymasın.

  Eren ölümsüzdür. Zira Allah öyle diyor.
 28. 202.
 29. terör neden karadenize yerleşemiyor? işte eren gibi koca yürekli, vatan sevdalısı kardeşlerimiz sayesinde. doğudakiler de izmirdekilerde bu tarz vatansever davransa da bu piçler orada da yerleşemese..

  ayrıca bu vatan için can veren kişiler ölü değildir, şehittir. o yüzden öldü falan gibi söylemlerle bu yiğitleri aynı cümlede kullanmayalım, onlar şehittir.

  edit: bide eksi verenleri göstersenize.
 30. 201.
 31. polise molotof atan, ortalığı yağmalayıp yıkmaya çalışan bir kahpenin dölü olsaydı malum chp medyası tarafından göklere çıkartılacak olan, ama teröristlerin mekanını gösterdiği için aynı medya taraından görmezden gelinen yiğittir. adamdır, aslandır.

  bu gibi aslanlar hep oldu hepde olacak.
  pkk lı itlere 1000 lerce tırda silah gitse akıbetleri de aynı olacak.

  bunların insan sevgisi de ağaç sevgiside böyledir.
  chp li belediye ormanları keser gıkları çıkmaz.
  taksimdeki 28 ağaca atar yaparlar mesela?
 32. 200.
 33. Erzurum nene hatun gibi bir kahramanı da çıkarmıştır, fethullah gülen gibi bir haini de.
  elazığ fethi sekin gibi bir kahramanı da çıkarmıştır, cemil bayık gibi bir haini de.
  Trabzon eren bülbül gibi bir vatan evladını da çıkarmıştır, kadir Mısıroğlu gibi bir haini de.
 34. 199.
 35. bu ülkede kahraman tükenmez. Daha 15'inde gencecik bedenler bakarsın, tarihe, toprağa, kalplere sığmayacak koca koca devler oluverir.

  #iyikivarsıneren

  bak artık ölümsüz oldun.
 36. 198.
 37. yakın gelecekte hdpye oy atmayı düşünen insancıkların, heleki bunların kürt kökenli olmayan kancıklarının bir kez olsun resimlerine bakıp utanmalarını dilediğim, güzel kardeşimiz, güzel çocuk.
  taa karadenizin yaylalarına kadar dadanıp komşu evlere giren, köylerini talan edip yağmalayan hinoğlu hinlerden vatanı ve vicdanı adına rahatsızlık duymuş, o yaşta birinin gerçekleştirebileceği en büyük fedakarlığı göstermiştir.
  allah, öbür dünyada ömer ve fethi abilerine komşu eylesin. kendisinden hoş ve razı olsun.
  bugün hayatta olmaması utancımızdır. ülkemizin, hepimizin utancıdır. heleki bir cahil şopar tayfası var ki "şehadet şerbetini allah nasip etsin" goygoyuna başlıyorlar ve beni deli ediyorlar..
  kendi son teknoloji zırhlı araçlarla, 192837456 engelle girilen milyar dolarlık saraylarda 5000 kişilik koruma ordusu barındırıp, 50 korumasız tek adım öteye adım atmayanların utancıdır..
  imralıda günde 5 öğün yemek yiyip danalar gibi beslenip göbek büyüten, g*tü ağrısa ülkenin kalburüstü doktorlarına görünen hilkat garibesine "sayın" la başlayan güzellemeler dizenlerin utancıdır..
  türk demokrasisini geliştirdiğini iddia edenlerin utancıdır..
  teröristleri onurlu ve gururlu ilan edenlerin utancıdır..
  binlercesini davul zurnayla karşılayıp önlerine çadır mahkemeleri kurduran, "barış getireceğiz" nidaları atan, megri megricilerin utancıdır..
  dolmabahçede atatürkün hatırasının yanına sokanların utancıdır..
  osloda ellerinde silahlarla masaya oturanların utancıdır..
  kravatlı teröristleri kendi lehine kullanıp sırlarına ortak olan, o kadar hedapeli belediyenin kazdığı hendeklere göz yuman, işine gelmeyince de olması gereken tarihten yıllar sonra tutuklatıp kodese attıran yani kısa tabiriyle kağıt gibi buruşturup atan hükümetin utancıdır..
  tercihini terör araştırılmasından yana kullanan akabe ve y-mhpnin utancıdır..
  yine aynı şekilde, terörist cenazesine gidip ağlayan, geçmişte tutuklu pkklıların avukatlığını yapan ve rakkada vurulan kırmızı yularlı için yürüyüşe katılan herifi partide barındıran y-chpnin de utancıdır..
 38. 197.
 39. Çelik bakışlı çocuğum benim. Yiğidim. Keşke herkes senin gibi olsa başta siyasiler.. Kendini feda etmeyi bilse,elini taşın altına koysa.. sen ve senin gibilerde büyüse okusa şu toprağın muhtaç olduğu bi damla vefayı ölerek değilde yaşayarak karşılasanız. Ah be.
 40. 196.
 41. 195.
 42. Biz boşuna Türk milletinin masal kahramanlarina ihtiyacı yok demiyoruz Ömerler Yasinler Fethiler Fıratlar Erenler daha niceleri milyonlar...

  ecdâdımızın heybeti ma'rûf-u cihândır
  fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır.
  Unutursak gök girsin kızıl çıksın!!!
  15 yaşındaki nur yüzlü şehidim benim
  Mekanın cennet olsun
  iyi ki varsın kardeşim benim...
© 2017 uludağ sözlük