en çok kullandığınız ağrı kesici

entry50 galeri1
    47.
  1. Eskiden majezikti de aç karına içilmiyor, mideni seviyorsan yemek yedikten 10-20 dakika sonra içmek gerekiyor falan filan. Arvelese döndüm her mevsim her koşulda etkili. Adeta toyotanın ilaç versiyonu. Ama diş ağrısı derseniz hala mazejik derim, daha uzun süre etkisi oluyor.
    0 ...
  2. 46.
  3. 45.
  4. 44.
  5. ulan ne arveles kullanan varmış benim gibi. hemen örgütlenip, toplu haplanma ayinleri düzenlemeliyiz.
    1 ...
  6. 43.
  7. arveles veya 2 gripin+kızılay sade soda.
    0 ...
  8. 42.
  9. devlet bahçeli'nin meclis grup konuşması.
    0 ...
  10. 41.
  11. 40.
  12. Aslında kullanmayı sevmem ve istemem ama dayanılmaz olduğu anlarda dolorex kullanıyorım .
    2 ...
  13. 39.
  14. 38.
  15. Hayatim boyunca ise antidepresandir. En cok tercih ettigim ise yok. Yasakladilar bana . Cek acini kenarda geber dediler.
    2 ...
  16. 37.
  17. Apranax tır
    Daha ağır ağrılarda apranax+ majeziktir.
    1 ...
  18. 36.
  19. 35.
  20. O'nun gözleri, bir yerim ağrıdı mi alıp uzun uzun bakarım gözlerine.

    Şaka şaka çay ve kahve oluyor genelde. Herhalde çok fazla tükettiğimden olsa gerek içmediğimde baş ağrısı oluyor, o zaman da kalkıp içiyorum. Diğer ağrılarım için de uyuyorum. ilâç kullanımına hayır.
    2 ...
  21. 34.
  22. 33.
  23. arveles, majezik ve dolorex favori üçlüm.

    ağrı kesiciler ağrı çeşidine göre seçileceğinden dolayı her ilaç her ağrıya iyi gelmeyebilir. örneğin adet ağrısı için ilk seçenek ibuprofen (brufen) etken maddesini içeren ağrı kesiciler olmalıyken, 2. veya 3.seçenek flurbiprofen (majezik) olabilir. parasetamolun dismenorede ilk sırada kullanımı farmakolojide tercih edilmez.

    baş ağrısında da eğer ağrınız migren tipiyse parasetamol asla tek başına işe yaramaz, apranax gibi bir naproksen veya avmigran gibi ergotamin içeren bir müstahzar çok daha doğru bir seçim olacaktır.

    bunlardan hareketle her ağrım olduğunda ağrı kesiciye koşmadığım için parasetamol yarıyor demek her zaman mantıklı değil. ayrıca diğer ağrı kesicilerin böbrek üzerine etkisi olduğu kadar parasetamolün de karaciğer üzerine etkisi göz ardı edilemez. karaciğer yetmezliği olan birine parol verip olacakları izleyebilirsiniz.

    sonuç olarak ağrıyı tanımak ve bir bilene danışmak önemli. hiç ağrı çekmemeniz dileklerimle *

    not: bir eczacı.
    4 ...
  24. 32.
  25. Kullanmıyorum. Doğumda verilen ağrı kesici hariç 4 senedir ağrı kesici falan içmedim diyebilirim. Kullanmayınca ağrılar da diretmiyor. Diş ağrısına bile dayandım yer yer. Panik yapmıyorum.
    Agrı kesicinin uyuşurma dışında pek bir etkisi yok.
    1 ...
  26. 31.
  27. 30.
  28. https://galeri.uludagsozluk.com/r/1882340/+

    Tadını seviyorum ekşi ekşi.

    Baş ağrısına kahve de iyi geliyor.
    11 ...
  29. 29.
  30. Mazejik
    Arveles.

    Arada birde avmigren ( hoş bu ağrı kesici mi değil mi bilmiyorum amk, bilinçsiz tüketiciyim)
    3 ...
  31. 28.
  32. 27.
  33. Mazejik duo.pamuk gibi yapıyor beni.akşamları tek doz rahatlatıyor.
    1 ...
  34. 26.
  35. Arveles'in iki kat doz içereni ve kana daha hızlı geçeni:
    Dexday. Suda eritip iç. Günde max 1 tane...
    0 ...
  36. 25.
  37. 24.
  38. 23.
  39. Majezik.

    saniyesinde kesti.

    Hatta baZen içiyor gibi yapıyorum, gene kesiyor.
    0 ...
© 2025 uludağ sözlük