Emine Erdoğan hanım bir konuşmasında "eve (saraya) margarin sokmuyorum tereyağı kullanıyorum" demişti. Düşündüm de bir kilo tereyağı ve bir kilo kaşar peyniri 300 TL yapıyor ve bunlar onbeş gün sonra bitmiş oluyor yani bir daha almak zorundasınız. Sırf tereyağı ve kaşar peyniri ücreti aylık 600 lira oluyor. Bu insanlar evlerine nasıl tereyağı ve kaşar peyniri alacak? Nasıl o çok zararlı olan margarinden uzak duracak? Mümkün değil ki.
Anne çalışmıyor olsun babada hadi 10.000 TL maaş alıyor olsun. Kira ödüyorlarsa, faturalar, harcamalar çok zor geçinmeleri en azından sağlıklı beslenmeleri çok zor.