öğrenci evi aylık maliyeti

entry5 galeri0
    1.
  1. Nedir diye merak ettiğimdir. Kira hariç 3 kişilik evde faturalar yemek ortalama olarak ne tutuyor?
    2 ...
  2. 2.
  3. 300 tl ortalama dır.5 kişi kalıyoruz. kira fatura dediğim.150 tl de ev ihtiyacı desek 450-500 arası tutar.
    0 ...
  4. 3.
  5. aylık 500-600 tl mutfak masrafı oluyor (peynir, yumurta, sucuk, yağ, makarna vb.)
    70 -80 tl elektrik bunu kaç kişi kalacaksan ona böl.
    30-40 su faturası.
    60 tl internet.
    yazları 60 tl, kışları 250 tl doğalgaz.

    kaç kişi kalıyorsan böl işte.
    0 ...
  6. 4.
  7. Kira fatura gibi gerekli masrafları saymazsak öğrencinin gelirine göre değişir genelde olan parayı komple yediğimiz için. *
    0 ...
  8. 5.
  9. belki 300-belki 3000 lira.
    şehir, bölge, evin durumu, öğrenci sayısı, öğrencilerin beklentilerinin ve giderlerinin ne olduğuna göre değişir.
    Ankara için bir örnek verebilirim:
    Okulun Gazi Üniversitesi olduğunu ve toplu taşımaya para vermemek için evin Gazi Mahallesinden tutulduğunu düşünelim.
    Kahramanlarımız da iki kişi olsun.

    2+1 ev için kira bedeli 650 lira.
    Elektrik+Su+internet+Doğalgaz fatularının aylık ortalaması 200 lira.
    Haftalık market alışverişi ortalama 100 lira.
    Tüm bunlar dışında da ay içerisinde en iyi ihtimalle 50-60 liralık hiç hesapta olmayan masraflar çıkacaktır.
    Yuvarlak hesapla 1300/2 = kişi başı 650 lira.
    0 ...
© 2025 uludağ sözlük