231-260 kalibre zeytinin kilosunun 240 tl olduğu günümüzde ( yani 1 adet zeytinin 1 tl olması ) ekonomi şöyle iyi -böyle iyi diyenlerin hiç inandırıcı olmadığıdır.
başka bir deyişle ; 4 kişilik bir aile her kahvaltıda 10 ar zeytin yerse bu ailenin sadece aylık zeytin giderinin 1200 tl olduğudur. gerisi lafügüzaf. ( boş laf )