Bu yorumun altına gülücük koymak isterdim sadece açıklama yapma gereği hissettim. Kaşar, sucuk, yumurta, zeytin, mantar, baharatlar almışsın ve 50 tl ödemişsin.
1. yarım kilo kaşar için 5 litre süt harcanmaktadır buna ek olarak o sütü elde etmek için kullanılan emeği yazmıyorum.
2. ısıl işlem görmüş piliç sucuk için harcanan tavuk ham maddesi ve fabrika maliyetleri
3. o zeytin için en az 1 ay beklenmesi gerektiği sofrana gelene kadar harcanan emeği
4. mevsiminde olmayan mantarı sofrana getirene kadarki maliyetleri
5. o baharatların senin sofrana gelene kadarki süreci
göze alırsak 50 lira pek de çok bir maliyet değildir. Bazende gerçekten nankör olduğumuzu düşünüyorum.
PS: herhangi siyasi parti veya ideoloji sahibi değilimdir. Sadece görmek ve sorgulamaktır amacım. Ekonomi iyi demiyorum ama ekonomiden alamadan da yazmayın diyorum.